Sylvain Guintoli zastąpi Alexa Rinsa w Suzuki

Autor: | 4 maja 2017

Fabryczny zespół Suzuki poinformował, że mistrz świata Superbike z sezonu 2014 zastąpi kontuzjowanego Hiszpana podczas GP Francji na torze LeMans.

Przypomnijmy, że Alex Rins doznał kontuzji nadgarstka podczas ostatniej rundy MotoGP w Stanach Zjednoczonych. Uraz okazał się na tyle poważny, że 22-latek będzie musiał pauzować kilka tygodni. W Jerez Rinsa zastąpi kierowca testowy Suzuki Takuya Tsuda, natomiast podczas GP Francji wspomniany wcześniej Guintoli.

To nie pierwsza przygoda francuskiego zawodnika z MotoGP. 34-latek w sezonach 2007 i 2008 był etatowym kierowcą zespołów Monster Yamaha Tech3 i Pramac Racing. Sylvain będzie testował tegoroczny motocykl Suzuki we wtorek, po wyścigu o GP Hiszpanii na torze Jerez.

– Chciałbym podziękować marce Suzuki za danie mi szansy jazdy jednym z najszybszych motocyklów w MotoGP. Ponadto, występ przed własną publicznością dodatkowo mnie motywuje do walki o jak najlepszy wynik – powiedział Guintoli.

– Tor LeMans wywołuje u mnie wiele wspomnień. Kluczową sprawą będzie przystosować się do motocykla, a przede wszystkim do opon Michelin. Moim głównym celem jest zebranie doświadczenia, dam z siebie sto procent. Test we wtorek da mi trochę czasu na zrozumienie motocykla – zakończył Francuz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *